| Andrei199565 a întrebat:

Salut,am dat o comanda pe Aliexpress dar codul postal l-am scris prost. Undeva am vazut codul postal nu conteaza si ca e livrata comanda in orasul/satul pe care l-ai introdus.

Răspuns Câştigător
| deedlebag001 a răspuns:

Salut. nu conteaza da, coletul iti vine ori la posta din zona, ori la posta vamala de la tine din oras. daca iti vine la aia din zona, esti scos. daca vine la cea vamala, trebuie sa duci foaie scoasa la imprimanta cu costul platii, ce depaseste 10$, se plateste 19% taxe din costul coletului

Daca coletul tau a costat 60$ sa zicem( aici se include si transportul, da, si ala se plateste. sa zicem bicicleta 55$ + 5$ transport = 60$) tu trebuie sa platesti 19% din cei 60 de dolari.

Tu

| Andrei199565 explică (pentru deedlebag001):

Din cate stiu la aliexpress daca comanda este
peste 100 euro platesti la vama.

1 răspuns: