| Eduard184 a întrebat:

Salut, am luat un produs pe de Aliexpress, am primit email "Order *** has shipped" intrai in app si mi-a aparut "confirm receipt" eu crezui că e confirmare ca sal aducă. Dar de fapt e de primire. Mai vine coletu? In app si pe email mil arata cai primit.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim tată, întreaba i pe ei.

| blackann a răspuns:

O sa vina, dar dureaza. si invata sa scrii.

| UserRo10 a răspuns:

O sa vina, dar banii deja i-a primit si nu o sa poti da refound daca iei teapa

| Eduard184 explică (pentru UserRo10):

Dal incolo numa sa vină ca am luat un adaptor pentru controler de ps2 la usb ii instalez driverele pe win, nici de urmarit coletu nu pot, oricum am dat 5 lei pe el, da na ca sa stiu sa nu mai iau inca unu, pe eMAG e 25 de lei si e ca cel de pe china...

| UserRo10 a răspuns (pentru Eduard184):

De venit vine el. Poti sa vezi tracking pana ajunge in Romania daca nu ai platit cu tracking. Verifica in 10 zile ca apare unde e

| Eduard184 explică (pentru UserRo10):

Da dar eu am confirmat comanda si cand apas pe nr alea imi zice ca coletu o fost expediat... Că na prostu de mine o apasat pe Confirm Receipt...

| Eduard184 explică (pentru UserRo10):

Înainte sa apăs butonu ala mi-a dat un email "Order *** has been shipped! You can click below to check your delivery status or see more details."

| Star5cream a răspuns:

Dacă ai primit notificarea "Order *** has shipped" și ai confirmat primirea în aplicație, acest lucru înseamnă că produsul a fost expediat către adresa ta și a fost livrat cu succes. Dacă în aplicație și pe email îți apare că ai primit coletul, atunci în mod normal nu ar trebui să mai aștepți livrarea unui alt colet pentru același număr de comandă.

Dacă ai întrebări sau nelămuriri cu privire la comanda ta sau la livrare, cel mai bine ar fi să contactezi direct vânzătorul sau să utilizezi serviciul de asistență al platformei AliExpress pentru a obține informații precise și actualizate despre starea comenzii tale.

Este important să ții cont de faptul că timpul de livrare poate varia în funcție de mulți factori, cum ar fi distanța, metoda de transport selectată și eventualele întârzieri pe care le pot întâmpina coletele internaționale. Dacă ai îndoieli sau nelămuriri cu privire la primirea coletului, recomand să verifici detaliile comenzii și să contactezi direct vânzătorul sau să consulți secțiunea de asistență a platformei AliExpress pentru a primi clarificări și informații actualizate despre starea comenzii tale.

Asigură-te că furnizezi toate informațiile necesare, cum ar fi numărul comenzii, adresa de livrare și alte detalii relevante atunci când contactezi vânzătorul sau platforma de asistență. Aceasta le va permite să-ți ofere cea mai precisă și utilă asistență în rezolvarea situației.