| anonim_4396 a întrebat:

Am o Intrebare big grinbig grin (ca doar nu un raspuns happy ) Am fost in mall la Craiova inainte de paste si am cumparat niste tenisi Firefly de la Inter Sport... am crezut ca sunt de firma dar azi la scoala un coleg tragea de limba adidasilor lui si am vazut ca scria "Made in Indonesia" si M.am gandit sa vad si ai mei unde sunt facuti cand ma uit vad " Made in China " WTF?
Bine ai lui erau adidas...
Da ma intreb Firefly sunt Uni originali si uni Chinezarii?
Va Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| AlexandruMurzin a răspuns:

Ai pus problema foarte gresit, desi poate fi "made in china" poate avea o calitate foarte buna. Intr-adevar chinezii sunt renumiti pentru falsurile pe care le fac, dar tot chinezii au fac niste produse (care nu sunt fake) de o calitate exceptionala. Acum din cate stiu eu orice firma poate lua niste produse contrafacute pentru a mai reduce din cheltuieli si a le vinde la pretul unora originale! Dar ca sunt "made in china" nu este un lucru dupa care te ghidezi pentru a depista produsele contrafacute!

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Din pacate, in ziua de azi mult prea putine lucruri mai sunt facute in alta parte decat prin China, Indonezia etc. si haine, si electrocasnice si tot, ca eu am ajuns sa ma intreb daca se mai merita sa cumperi din astea de zici ca-s "originale" happy costul mainii de lucru din tarile alea este asa de mic incat toti isi fac produsele acolo, deci ma indoiesc sa existe si "originali" si chinezarii happy

| valdevici a răspuns:

http://www.ultimo.ro - Adidasi Originali la cele mai mici preturi din Romania. Garantat

| ILovemathhhh a răspuns:

Da, sunt contrafacuti, cel mai bine comanzi de la cineva de incredere, inainte sa cumperi ceva, uitate in ce tara e facut/a. FUNDA?