| PurpleJuliette a întrebat:

Am o problema și nu știu ce sa fac. Am comandat acum 2 săptămâni ceva de pe un site de pe Facebook, din Franța. Era un site fantoma, azi deja nu mai pot sa intru pe adresa respectiva pentru ca a fost ștearsa. Le-am trimis deja 2 întrebări, dar nu am primit niciun email. Nu ofereau date despre ei sau despre timpul estimat primirii pachetului și nu aveau opțiunea creării unui cont. Se mai poate face ceva sau am pierdut niște bani? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca deja le-ai trimis bani, acei bani au fost taxa de scolarizare la "Universitatea Antiprostie".
Alta data fa comenzi cu plata anticipata (prin virament) numai pe site-uri cunoscute si verificate.
De la restul site-urilor poti face comanda cu plata si verificarea produsului la primire...

Daca ai platit cu transfer/card bancar, ar fi bine sa-ri anunti IMEDIAT banca despre cele intamplate, sa interzici alte transferuri spre conturi ne-confirmate de tine!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat