| marian1234321 a întrebat:

Salut, am pus pe PayPal cardul meu si imi cere asta: https://gyazo.com/80354d9952ecfba797af0a42a370bb6c

Ma poate ajuta cineva? ce trebuie sa scriu aici?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este corect!
Dupa 3-4 zile vei vedea in statmentul tau bancar extragerea banilkor facut de ei care are si un cod din 4 cifre. Codul acela il copii si-l pui in Paypal ca confirmare a tranzactiei, ca ei sa stie ca, contul ala bancar nu este furat si-ti aratine tie, personal. Asta este ultima verificare, dupa care Paypal iti permite sa faci tranzactii prin el!
Am uitat sa-ti spun, dupa ce pui codul de verificare in Paypal si se incheie verificarea, Paypalul iti returneaza imediat suma retrasa initial de ei, in contul tau bancar.
Operatiunea si procesul de verificare este perfect corect, legal si valid.

4 răspunsuri:
| marian1234321 explică:

Am aflat ca este un cod pe care mi-l trimit ei atunci cand imi vine extras-ul din cont, si mi-a luat si taxa, mi-a luat 14 lei... am dat de 2 ori, acum spune ca trebuie sa astept cam 4 zile. este totul bine nu? adica este ok? spuneti-mi va rog

| marian1234321 explică (pentru Violleta2022):

Eu am trimis cred ca acel cod de 2 ori, deoarece mi-a luat 14 lei. dar totusi este ok ca imi vin in contul bancar ci nu in paypal
Multumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru marian1234321):

Cand se face verificarea bancara, ei iti iau banii direct din contul bancar si mai tarziu dupa verificare, ti-i depoziteaza direct in contul bancar.
Cand vinzi ceva, banii iti raman in Paypal pana hotarasti tu ce faci cu ei, ii transferi in contul bancar sau ii pastrezi acolo ca sa cumperi altceva cu ei.

| marian1234321 explică (pentru Violleta2022):

In Romania se pot extrage bani de pe paypal? acolo scrie ca in US. sau cv de genul, daca da cum procedez?

| Violleta2022 a răspuns (pentru marian1234321):

Este corect!
Dupa 3-4 zile vei vedea in statmentul tau bancar extragerea banilkor facut de ei care are si un cod din 4 cifre. Codul acela il copii si-l pui in Paypal ca confirmare a tranzactiei, ca ei sa stie ca, contul ala bancar nu este furat si-ti aratine tie, personal. Asta este ultima verificare, dupa care Paypal iti permite sa faci tranzactii prin el!
Am uitat sa-ti spun, dupa ce pui codul de verificare in Paypal si se incheie verificarea, Paypalul iti returneaza imediat suma retrasa initial de ei, in contul tau bancar.
Operatiunea si procesul de verificare este perfect corect, legal si valid.