| cristi123qwe a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Mi-am facut recent o comanda si am vazut ca vine prin fan courier si astazi am primit un mesaj in care trebuia sa confirm comada cu un pin, ce se intampla daca nu confirm cu acel pin la alte comenzi? Se face retur automat?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La livrare, trebuie să comunici PIN-ul curierului, ca să fie sigur că tu ești destinatarul real. Doar la comanda asta. La altele, vei primi alte coduri.
Dacă nu ai PIN-ul, curierul nu ar trebui să livreze, dar e posibil să te legitimeze și să vadă că tu ești cel care e trecut ca destinatar și să lase totuși marfa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pin ul ala e pentru curier, o sa ti-l ceara cand vine sa livreze. Dar de cateva ori nu aveam telefonul la mine si nu aveam cum sa-i dai pin ul si a zis ca nu are nimic. Mai degraba accepta sa livreze un colet fara pin decat sa il dea retur

| Claudiuyana a răspuns:

Pai ar trebui în acel mesaj sa ai si pinul pe care trebuie sa îi bagi pe site-ul lor linkul de la site ar trebui sa fie tot in mesaj
Probabil daca nu confirmi livrarea curierul nu va veni sau. Nu iti va da coletul dar poti sa vorbesti cu curierul cand ajunge

| Salontanul a răspuns (pentru Claudiuyana):

Nu informa gresit!

| Claudiuyana a răspuns (pentru Salontanul):

Nu informez, asta am crezut