| Robertepetpu a întrebat:

Salut,am si eu o nelamurire legata de aliexpress, am o comanda de 150ron, sunt de incredere chinejii astia? Daca nu ajunge coletul si producatorul nu raspunde ce fac? ps:marimea coletului e cat 3 pumni.Dau cotoana pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asteapta... si vei vedea!
Transportul din China dureaza intre 3 si 8 saptamani, fiindca vine cu cel mai ieftin mijloc de transport, de aceea dureaza atat de mult.
Sa nu fii dezamagit, eu te pregatesc: nu te astepta la calitate pentru produsule cumparate din China, fiindca calitatea lor este proasta si foarte proasta!

Marimea obiectului cumparat nu are nici o relevanta, dar are relevanta ce este, sa nu faca parte din produsele interzise la import si daca depaseste 100 dolari sa fii pregatit sa platesti vama si TVA.

PS Nu am inteles ce-i aia "Dau cotoana", ca pe aici se dau numai funde!
Coroanele se duc numai la morti... dar "cotoana" ta, ce-o fi aia?