| porex a întrebat:

Salut.as dori sa-mi achizitionez un nou PC si as dori sa aflu daca acest calculator merita cumparat:
Procesor
Model procesor Intel® CoreTM i3-2100
Frecventa procesor (mhz) 3100
Dimensiune cache procesor (kb) 4096
Memorie
Capacitate (mb) 4096
Frecventa memorie (mhz) 1333
Tip ram DDR3
Video
Capacitate memorie video (mb) 1024
Model placa video AMD Radeon HD6450
Unitati de stocare/optice
Capacitate hdd (gb) 500
Interfata hdd SATA
Unitate optica DVD+/-RW
Viteza de rotatie (rpm) 7200
Placa de baza
Sunet integrat 5.1 digital surround sound
Retea integrata 10/100/1000M LAN
daca aveti alte sugestii le astept

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

E bun, deși eu aș fi optat pentru un i5 quad, dar asta e alegerea ta și mai e și după buget... Dar în principiu e bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai spus si la ce ai vrea sa il folosesti.

| porex explică (pentru suntserios):

As dori un pc care poate rula jocuri la o calitate acceptabila.nu doresc un calculator special pentru a rula jocurile la o calitate inalta, doar o calitate medie ar fi excelenta

| 0rlando a răspuns (pentru porex):

Cu ce ai tu, poți juca liniștit Battlefield 3, deși mergeau 8 Gb DDR3, o placă video ceva mai bună, nu neapărat foarte scumpă și un quad core... dacă îți permiți, dacă nu, merge și ce ai tu.

| SuicideSilence a răspuns:

La ce pret este?
parerea mea este sa cumperi alta placa video.
uite aici performantele acestei placi: http://www.pcmhz.com/......-mb-review

| vand1hainedama a răspuns:

E foarte ok, insa iti recomand sa te gandesti serios si la 8gb ramm.