| TaKeNN a întrebat:

Sistem gaming - Credeti ca pot juca diverse jocuri noi cu acest sistem? FUNDA.

Procesor:

Model procesor: AMD Triple Core AthlonN II X3 450 AM3
Frecventa procesor (mhz): 3200

Memorie:

Frecventa memorie (mhz): 1333
Capacitate (mb): 4096
Tip RAM: DDR3
Dual chanel: NU

Video:
Capacitate memorie video (mb): 1024
Model placa video: ATI Radeon HD5450

Unitati de stocare/optice:

Capacitate hdd (GB): 500
Interfata hdd: SATA
Unitate optica: DVD-RW
Viteza de rotatie (rpm): 7200

5 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Este slab din cauza placii video, cumpara o placa video noua, nou aparuta :

http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| TaKeNN explică (pentru SilviaDulcik):

Este mai buna placa actuala de cat aia de ce? 1000 MHz.

| taken a răspuns (pentru TaKeNN):

Doar daca te uiti la ele, fara sa citesti specificatiile iti dai seama ca placa recomandata de SilviaDulcik este mult mai buna decat cea pe care o ai. Daca te uiti si la pret...
Placa ta:
http://www.emag.ro/......EXH97BBBM/
A ta are bus 64, cealalta 128, a ta are DDR 3, cealalta DDR 5, a ta frecventa memorie 1066, cealalta 4600...

| taken a răspuns:

Slab PC.Procesorul este slab iar placa video foarte slaba.

| TaKeNN explică (pentru taken):

De unde ti-ai dat seama ca este slab? din cate am auzit este bun ii dai unlock usor quad core Iar placa video? Eu nu cred ca sunt slabe aceste componente. Da detalii.