| Andrei294 a întrebat:

Salut! As dori sa-mi comand ceva de pe amazon.com si voiam sa stiu care este faza cu taxele mai exact deoarece nu as vrea sa dau taxele vamale mai mult decat produsul in sine. Si as mai dori sa stiu ce inseamna "no import fees deposit" pe amazon

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru produse sub valoarea 150 euro plătești doar TVA. Pentru produse cu valoare peste 150 euro plătești TVA +VAMĂ.

No import fees deposit - este o estimare a taxelor care se pot aplica. Poate varia în funcție de metoda de expediere selectată... Acest lucru permite autorităților vamale din țara de destinație să obțină taxele de import exacte care li se datorează pe baza valorii reale a mărfurilor.