| oDoP a întrebat:

voi ce ati alege din aceste doua sisteme PC :

1)
Model: Acer Aspire M7300
Procesor: AMD Phenom II X4 3Ghz 6MB Cache
Memorie: 4 GB DDR3
Hard disk: 500GB
Placă video: HD 5570 1GB DDR3
Unitate optică: DVD-RW
Altele: HDMI, 1394, 5.1

Sau

2)
Model: Acer Aspire X3900
Procesor: Intel Core i3 2100 la 3. 1GHz 3M Cache
Memorie: 4 GB DDR3
Hard disk: 160GB
Placă video: Radeon HD6570 1GB GDDR3
Unitate optică: DVD-RW
Altele: HDMI, 8USB, Cititor Card.

Spuneti-mi care ar fi diferentele, de ce ati facut aceasta alegere. Preturile sunt identice 1100 LEI.

Răspuns Câştigător
| boss97 a răspuns:

As alege Acer Aspire X3900, fiindca are este buna chiar daca are memorie mica dar nu conteaza caci se poate mari memoria hard-disk-ului.

5 răspunsuri:
| WeAreLegion a răspuns:

Acer Apire x3900, desi are hard disk-ul mai mic decat celalalt e de 2 ori mai bun!

| Strok3r a răspuns (pentru WeAreLegion):

Corect. Plus ca dupa poti sa mai adaugi niste memorie daca iti trebuie

| ShadowKayne a răspuns:

Acer Apire x3900 e mult mai bun, ce daca are hardul mai mic, strangi niste bani si iti cumperi altul, nu poate fi asa scump.

| oDoP explică:

Eu m-am mai uitat pe siteuri, si am observat ca ar merita mai mult M7300 din cauza procesorului, placa video este putin mai slaba decat a x3900 dar, face fata cu brio la anumite jocuri (Fraps+ 10.15 fata de I3). De ce este de 2x mai bun decat M7300?

| andreibest97 a răspuns:

M7300 funda?