| BunnySage a întrebat:

Aș vrea să achiziționez un laptop pe care să îl folosesc pentru lucru (editare video / foto, grafică, programare, etc), dar care să fie și portabil (preferabil < 2kg) și să aibă o durată a bateriei acceptabilă. Bugetul ar fi cam de 3000 de lei (mai mult sau mai puțin, dar, preferabil, mai puțin). Recomandări?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca nu mai poti strange 400 RON pentru a lua ceva si mai puternic (procesor 3750H), atunci acesta, recomandat de GPA, dar ia-l neparat de la PcGarage, Cel.ro stau foarte prost la capitolul garantii, service si seriozitate in general. (si nu se stie niciodata cand ai nevoie de service, chiar si la Asus)

https://www.pcgarage.ro/......lth-black/

Pentru 400 RON, eu as astepta pana strang 3400 pentru 3750H.
Mai ales daca vrei sa lucrezi in Premiere.
Daca esti cu DaVinci Resolve, poti merge si cu 3550H.

Baterie acceptabila inseamna pentru mine 6 celule.
In ziua de azi rar am vazut sa treaca de 4, iar acesta are 3.
Totusi, cineva zice ca il tine 3 ore.

3 ore tine inca si HP-ul meu, din 2012 (are 6 celule).

| GPA a răspuns:

O recomandare foarte bună, atât de gaming cât și de editare video/photo/render : https://m.cel.ro/......wMD0sMg-l/

Best buy!

| Osneros a răspuns:

Recomand si eu ce ti-a recomandat GPA. Am un 505DY si merge struna, doar ca se incalzeste destul de tare in gaming (~80-85C), dar asa-s laptopurile.