| florinnichita a întrebat:

Salut as vrea si eu sa achizitionez un telefon de pe un site chinezesc si nu stiu daca la vama ma costa ceva, stie cineva ceva? telefonul costa 130 de dolari

9 răspunsuri:
| Cts_Florin_1990 a răspuns:

Te costa transportul coletului. Sfat : nu achizitiona de pe site-uri straine, doar daca ai informatii concrete ca sunt corecti respectivii. + informeaza-te daca telefonul merge decodat pentru Romania.

| florinnichita explică (pentru Cts_Florin_1990):

Florin am citit pe net ca platesc niste taxe vamale (tva) si am vorbit cu cei de pe site si mi-au spus ca transportul este gratuit...

| Cts_Florin_1990 a răspuns (pentru florinnichita):

Atunci iti emite factura pe 130$+ tva 24% = 161.2 $?

| florinnichita explică (pentru Cts_Florin_1990):

Asa cred tocmai de asta am pus intrebarea laughing)))

| Cts_Florin_1990 a răspuns (pentru florinnichita):

Da-mi un link cu telefonul, direct de pe site. Trimite-mi mesaj privat

| Adri2268 a răspuns:

Uneori chinezi fac telefoane foarte bune. de ce sa iti iei dupa site chinezesc si nu altul?

| florinnichita explică (pentru Adri2268):

Adri e vorba despre o clona de un Samsung galaxy s5...(HDC galaxy s5) si nu prea stiu site-uri care sa aiba acest telefon

| Adri2268 a răspuns (pentru florinnichita):

Decizia ta.Tie o sa iti para rau sau nu daca il cumperi