| Hai1sa1nu a întrebat:

Care dintre aceste doua firme e mai calitativa la adidasi? Pret calitate ma refer, Nike sau Adidas? Ca nu vreau sa cumpar si sa ma trezesc ca peste 3 zile s au rupt. multumesc happy

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, Nike.Dar nu stiu cat conteaza brandul.
Nu cumpara produse doar pentru o eticheta.
Probeaza mai multe perechi, vezi din ce material e facut, normal ca se rup daca iti cumperi adidasi din material prost.
Aia cu captuseala de piele sunt mai scumpi dar buni. Talpa de spuma este confortabila.
Intreaba si vanzatorul, el trebuie sa stie cel mai bine din ce materiale sunt
Conteaza sa iti vina bine(e bine sa lasi macar 0.5 cm in plus ca sa nu te stranga), sa fie din material bun si de preferat sa nu fie de culoare alba ca se murdaresc usor.

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Dacă sunt originali nu are importanță ce adidași îți iei dintre Nike și Adidas, doar sunt brandurile cele mai mari care fac așa ceva din lume, așa că alege-ti ce model îți place. Eu am adidași și de la Nike, Adidas, Fila, NB originali și nu mi s-a întâmplat să se rupă.

| Anca32 a răspuns:

Ambele sunt calitative dacă produsul este original și nu fake