| Frank51 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre pretul acestui TV? https://bit.ly/3mR1ATj

As vrea sa iau unul cu Android si asta cred ca ar fi cel mai ieftin, ati gasit voi mai ieftin la 126cm?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

E băgat la promoție! Din câte știu stocul e limitat! Mai ieftin nu cred că găsești!

| Roberrt21 a răspuns:

Este un TV bun, însă nu ma omor eu sa fiu un Horizon, a si prefera un Samsung sau un LG. O zi bună!

| Frank51 explică (pentru Roberrt21):

Nu as da 500 de lei in plus doar pentru brand, diferenta uriasa la calitate nu cred ca este, eu am intrebat despre pret, o fi mare o fi mic? La momentul asta cred ca e cel mai mic, dar as vrea sa vad poate gasesc si mai ieftin laughing

| Roberrt21 a răspuns (pentru Frank51):

Nu o sa te tina mult timp, contează si brand ul, folosesc altfel de piese etc.

| NLS a răspuns (pentru Frank51):

Diferente la calitate pot sa existe,
de obicei cele ieftine folosesc iluminare cu 4 LED-uri,
in vreme ce produsele mai calitative: 6, 8 sau 9.

Producatorii gen Horizon, Myria, Allview folosesc condensatori ieftini, chinezesti, in vreme ce LG, Sony sau Panasonic folosesc ce trebuie: Nichicon sau echivalenti, certificati pentru 105 g.C
Samsung au incercat si ei marea cu degetul acum cativa ani, din lacomie, dar au avu ataea retururi, incat au revenit la piese de calitate dupa un an.

Eu m-as orienta totusi catre produsele sigure:
LG, Samsung, Sony, Panasonic, eventual Philips sau Sharp.

Sau m-as multumi cu 108 cm, ceea ce am facut si eu.