| nonamehaha a întrebat:

Ce părere aveti despre site-ul vrpro.ro?

20 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Situl arată bine, e făcut profesionist.
Probabil te interesează seriozitatea firmei.
O firmă neserioasă de obicei nu are un site așa de bun.

| nonamehaha explică (pentru sadrian46):

Daaaa, sigur arata bine. E cel mai oribil dintre toate pe care le-am vazut in viata mea. Daca te-ai fi uitat putin la el, ai fi vazut ca e tradus jumatate engleza, jumatate romana.

| sadrian46 a răspuns (pentru nonamehaha):

Eu m-am uitat la varianta în limba română.
Constat că este situl unei firme care dacă e să ne luăm după harta lor este localizată pe harta Clujului, fără a preciza o adresă exactă. Au afișat și un telefon. Cam puține date pentru o firmă serioasă. Este situl de vânzări online a unei firme a cărei identitate rămâne necunoscută, astfel în caz că ai o plângere referitor la modul în care te servesc, nu ai pe cine să reclami.
Astfel în caz de țeapă, nu prea ai impo

| nonamehaha explică (pentru sadrian46):

Omule, nu mai incerca sa pari intelect, pentru ca nu esti. Se vede ca le ai cu "siturile" si ca stii cum sta treaba. Numerele de telefon nici nu merg. Apropo, site-ul nici nu este securizat.

| AlekseiAlex1 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu va riscati, am comandat o protectie de VR si nu mi-au trimis nimic, nici banii inapoi, nici raspuns, NIMIC! De evitat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna baieti,
Tocmai am găsit acest site astăzi cu toate comentariile și simțim că trebuie să răspundem la majoritatea dintre ele.
Mai întâi câteva informații despre noi - funcționăm până acum timp de 6 ani și în acest timp avem peste 10 000 de comenzi. Este normal să ai comenzi cu oameni care nu sunt mulțumiți sau s-a întâmplat vreo eroare cu comanda lor.
Cred că pe baza a 10 000 de comenzi, procentul este foarte, foarte scăzut. De obicei nu luăm bani în avans, livrăm aproape doar cu plată la livrare, astfel încât să evităm astfel de situații în care cineva a plătit pentru ceva și livrarea întârzie de exemplu, deoarece lucrurile după Covid au devenit foarte imprevizibile.
Despre telefon – am decis să scoatem telefonul deoarece nu era posibil să procesăm sutele de apeluri pe care le primim în fiecare zi, mai ales în preajma sărbătorilor. Este mult mai ușor să ai o comunicare scrisă, astfel încât multe persoane să poată urmări un e-mail și să vadă conversația de până acum. S-a făcut astfel încât să putem oferi un suport mai bun pentru clienți.

| ARqcC a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna VR pro. Incerc de o saptamana sa obtin raspuns de la voi la intrebarea: cum trimit un controler in service? Am garantie. Cum facem?
Sper sa imi raspundeti...
Multumesc.

| VRpro a răspuns (pentru ARqcC):

V-am trimis un e-mail mai devreme astăzi, vă rugăm să-l verificați.

| sashacatalin a răspuns (pentru VRpro):

Poate imi raspundeti si mie la mesaje si mail-uri. Am facut o comanda si am primit doar unul din produse. Culmea produsul cel mai putin important.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sashacatalin):

Băieți, vă rog să aveți mai multă răbdare și să scrieți doar pe un singur loc? Din cauza unor astfel de situații nu putem face față la timp tuturor solicitărilor deoarece trebuie să răspundem peste tot - toată lumea scrie peste tot fără să aștepte un răspuns - pe email, pe FB, postând întrebări în comentariile unei postări (?!).
Vom răspunde la fiecare e-mail. S-a hotărât să discutăm cu clienții numai pe e-mailuri, deoarece este aproape imposibil să gestionezi toate apelurile care vin în fiecare zi.

| sashacatalin a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiete, tu mi-ai luat mie banii si nu mi-ai raspuns nici la mail, nici nu ai trimis ce lipsea din pachet, cu scuzele de rigoare. Nu mai zic de bani inapoi. Ce rabdare vrei sa am? Daca eu iti platesc tie un serviciu sau produs, ma astept la un raspuns rapid cand acel serviciu/produs nu a fost efectuat/livrat.

Tu zici de raspuns "peste tot" dar nu ai raspuns pe nicaieri (in afara de aici, aberatia de mai sus).

| sashacatalin a răspuns (pentru anonim_4396):

Update: intr-un final am reusit sa am o conversatie pe e-mail (scurta ca dupa aia nu a mai raspuns), in care mi s-a cerut un cont bancar pentru virarea contravalorii comenzii. Supriza: a trecut o saptamana si inca nu am vazut banii inapoi.

Si la mail-uri desigur ca nu mai raspunde.

| VRpro a răspuns (pentru sashacatalin):

Update: Chiar nu sunt sigur ce să răspund la mesajele tale de zi cu zi cu aceeași întrebare. S-a spus deja că banii tăi vor fi trimiși înapoi, am dat deja contul tău bancar departamentului nostru de contabilitate și ar trebui să proceseze rambursarea. Ar putea dura câteva zile până când banii sunt trimiși și primiți de dvs.
Vorbim de 180 de lei, nu e ca și cum ți s-a furat casa și chiar nu sunt sigur despre ce este toată această situație nebună.

| sashacatalin a răspuns (pentru VRpro):

Pai daca nu intelegi, e o problema. Dar nu-i nimic, iti explic eu:

- eu comand 2 lucruri, primesc unul fara a fi notificat telefonic, pe mail sau in cont ca ar fi o problema sau nu aveti al doilea articol in stoc.
- va scriu si nu primesc niciun mesaj. intr-un final (dupa ce comentez aici), primesc un raspuns pe mail. nu mai primesc insa niciun follow-up.
- un transfer bancar dureaza intre 3-5 zile maxim si asta daca se face international si in valuta
- vorbim de 180 de lei in cazul asta, dar voi aveti produse si de 5000 de lei. nu crezi ca ar trebui sa stie un viitor client care in loc de 180 de lei plateste 5000, ca s-ar putea sa primeasca doar o parte din colet, sa nu i se raspunda la mesaje decat cu multe insistente si ca desi rambursarea nu dureaza nicaieri peste 7 zile (si asta in conditii speciale), va astepta mult peste si nu va primi niciun raspuns la email-urile ulterioare?

Eu nu doresc sa continui aceasta discutie. Doar sa se rezolve problema si atat.

Nu v-am obligat eu sa nu onorati comanda in totalitate, nu v-am obligat eu sa nu dati un mesaj despre lipsa stocului, nu v-am obligat eu sa nu raspundeti la mesaje si nu v-am obligat eu sa intarziati rambursarea. Acestea sunt lucruri pe care voi le-ati facut si motivul acestor comentarii.

Doriti si feedback pozitiv? Rezolvati problemele de mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sashacatalin):

Am explicat că aceasta a fost doar o eroare de ambalare, dar între timp am rămas fără stoc pentru produsul care lipsea.

Chiar și Emag are nevoie de aproximativ o săptămână pentru a returna banii la comenzi.

Nu este o chestiune de transfer bancar, există anumite proceduri care trebuie făcute înainte de a trimite efectiv banii și din punct de vedere tehnic durează ceva timp.

Din nou, ne pare rău pentru eroare și cred că ar trebui să primiți banii luni.

| PBogdan a răspuns:

Atentie! Nu efectuati plati in avans. Nu onoreaza comenzile platite.
Asteapta plata iar pe urma nu mai raspund (telefon/email).

| ndrewtab a răspuns (pentru PBogdan):

Ai cumparat de la ei? Au onorat comanda?

| PBogdan a răspuns (pentru ndrewtab):

Da, am incercat. Am plasat comanda si am efectuat plata cu cardul.
Nu am avut nici un fel de confirmare de plata timp de 5-6 zile cred.
Am tot incercat sa dau de ei, mail-Facebook-web chat... nimic, telefon nu raspund.
Dupa cele 6 zile, am primit un mail, produsul achitat nu mai era pe stoc si im ofereau contra diferenta, un Quest. Am refuzat si mi-au trimis banii in cont la loc.
Sincer nu mai credeam ca vad banii dar... happy
Nu is chiar tepari, dar nici prea seriosi.

| ARqcC a răspuns:

Da, am primit email sa trimit produsul la o adresa din Bulgaria. Pe site aveti adresa de Cluj, daca era de Bulgaria nu cumparam.
Ce fel de "comert" mai e si asta? Va rog sa imi dati adresa exacta din Cluj unde va gasim. Ceva mai mult decat: Aleea Grădini Mănăștur, Cluj-Napoca.
Multumesc.

| MGraunte a răspuns:

Magazinul este foarte bun si ofera cele mai bune preturi. Nu am avut niciodată probleme cu ei.