| Kindal38 a întrebat:

Salut! Daca comand ceva de pe eMAG cu cardul imi ia banii de pe card imediat ce am comandat sau dupa ce primesc comanda idk?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plata cu cardul se face instant aproape.
Avand in vedere istoricul livrarilor eMAG nu as recomanda sa platesti cu cardul in online pentru ca dureaza foarte mult sa primesti banii inapoi in caz ca faci retur, te vei lovi de foarte multe obstacole si in plus comanda poate sa intarzie la fel de mult, in unele cazuri nici n-a mai venit.
In felul asta eMAG si-a retras banii si tu nu ai primit produsul.
Opteaza pentru plata ramburs, adica atunci cand vine curierul, asa sti ca ai primit produsul in mana si ai platit tot atunci.

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Imediat.

| sierra1 a răspuns:

Confunzi plata cu cardul, cu plata la curier

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ii ia imediat, dacă soliciți plata din contul bancar, căci banii nu sunt pe card, ci în cont. Dar poți opta să plăteși la curier când primești coletul.

| AllexXtreme a răspuns:

Imediat ce comanzi

| VanillaQ a răspuns:

Iti ia banii imediat dupa ce ai plasat comanda.