| Bogdanlmb a întrebat:

Salut, am comandat și eu ieri un mouse pad de la eMAG cu cardul și azi de dimineață a trebuit sa ii dau anulează comanda deoarece era prea mic, acum mi-a luat banii de pe card și am dat anulează comanda, îmi mai vin banii înapoi pe card?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niște termeni și condiții pe site. Citește-l, inclusiv livrarea, plata, etc. Acum depinde, poate ai comandat de pe eMAG sau partener eMAG. Nu am făcut chestia asta, să anulez comanda deși am plătit cu cardul. Dacă tranzacția apare ca fiind în așteptare în aplicația de banking, atunci ei nu vor cere de la banca suma și o vor lăsa în așteptare. Dacă nu vor solicita suma de bani în maxim 7 zile, atunci banca îți returnează banii automat în cont la finalul acestui termen. Acum depinde și de bancă în cât timp îți returnează banii.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca il luai din magazin fizic, nu intampinai asemenea problema.

| Simpatic a răspuns:

Sigur ca o sa iti inapoieze banii, doar nu o sa ramana cu banii tai.

| sierra1 a răspuns:

Ești clientul ideal: comazi de doi bani și a 2 a zi te rezgândești. Nu mai lua online, nu e de tine! Intră in magazine fizice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu e era maus-ul pe drum, atunci ar trebui să ții de-a.