| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Buna TPU!
Ce se intampla daca comand ceva prin eMAG, selectez livrarea prin curier, platesc online cu cardul, dar ma răzgandesc si vreau sa anulez comanda, primesc banii înapoi?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Asa ar trebui happy.

| dannyel86 a răspuns:

Comanda se poate anula, dar banii nu se intorc imediat in contul tau, pentru ca procesarea poate dura mai mult. Vei recupera banii in cateva zile.
Un mic sfat: vanzatorul te respecta mai mult cand platesti ramburs, la livrare. Daca faci plata anticipata, cu cardul, timpul de livrare ramane la latitudinea vanzatorului, pentru ca tu ai platit deja produsele comandate.

Răspuns utilizator avertizat
| outsidethebox a răspuns:

Anulezi comanda, din contul tau si da, ii vei primi dupa cateva zile