| Cata240 a întrebat:

De ce produsele noi de pe okazii.ro sunt mai ieftine ca cele de pe alte site-uri? Am vazut iphone 5s nou la 2000 lei.

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Ai niste principii... vai si-amar...

@ cata240

Daca tu vezi, la un anunt de pe okazii, ca scrie si cuvantul "nou" asta nu inseamna ca asa si e. Produsele de acolo pot fi contrafacute, false, fake-uri, samd. 1 din 1000 de produse daca este abia nou, si pe bune, si e pus la vanzare pentru ca nu a indeplinit ceea ce dorea si cumparatorul initial, de-altfel.

okazii.ro este un SH al internetului romanesc... numai ca online. Foarte, dar FOARTE putine sunt produsele care se pot macar compara cu cele din magazin.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu anunturile care nu sunt tepe sunt telefoane aduse din afara si care au fost cumparare la preturi mai mici.

| Vektor a răspuns:

Ghici? smug

pot fi tepe

| Vektor a răspuns:

Okazii este cel mai de incredere din toate cele 3 site-uri.

| Okaziiro a răspuns:

Salut! Okazii.ro este un site de unde poti cumpara in siguranta. Istoricul vanzatorului te ajuta sa iei decizia de cumparare in cunostinta de cauza, in plus orice produs insotit de Garantia de Livrare poate fi returnat in 3 zile, daca nu corespunde cu descrierea de pe site. O zi frumoasa! http://bit.ly/NBKfx0

| Alphaking a răspuns:

Site - ul este mai nou decat celelalte si sunt mai multe tepe. Incearca pe tocmai.ro, are transportul gratuit si oameni cinstiti.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Alphaking):

Okazii e mai nou? ...siteul ala e mai vechi decat tocmai si olx cu vreo 5 ani

| Alphaking a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Eu n-am auzit de el decat de curand. Daca este mai vechi, inseamna ca majoritatea oamenilor de incredere s-au mutat pe site - urile mai noi, care au modernizat conceptul cerere - oferta si-au oferit membrilor diverse avantaje, devenind astfel mai cunoscute si lasand in urma competitia, ce nu a putut tine pasul.

| suntserios a răspuns (pentru Alphaking):

Okazii e cel mai de incredere site.

porcariile de tocmai si olx sunt niste simple site uri de anunturi.

pe okazii se plateste sa pui anunt, primesti calificative, poti faci plati online cu cardul garantate de catre cei de la okazii precum si tranzactiile sunt cu verificare si garantate iar de cei de la ocazii.

plus tocmai si olx sunt abia aprute pe piata de vreo 2-3 ani, pe cand okazii e de aproape 10 ani in bransa

| anonim_4396 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Chiar aseara era un reportaj la tv(nu mai retin pe ce canal) in care spunea ca nici nu sunt inventate inca telefoanele care se vand pe internet. Voia sa spuna ca de pe net poti lua numai telefoane fake.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Alphaking):

Ai niste principii... vai si-amar...

@ cata240

Daca tu vezi, la un anunt de pe okazii, ca scrie si cuvantul "nou" asta nu inseamna ca asa si e. Produsele de acolo pot fi contrafacute, false, fake-uri, samd. 1 din 1000 de produse daca este abia nou, si pe bune, si e pus la vanzare pentru ca nu a indeplinit ceea ce dorea si cumparatorul initial, de-altfel.

okazii.ro este un SH al internetului romanesc... numai ca online. Foarte, dar FOARTE putine sunt produsele care se pot macar compara cu cele din magazin.

| Cata240 explică:

Multumesc. Cred ca o sa comand ceva de acolo.

| mahmy97 a răspuns:

Deoarece sunt mai slabe calitativ.

| Tovarashu a răspuns:

Salut! Raspunsul este relativ simplu. Respectivele telefoane pe care le gasesti pe Okazii.ro sunt telefoane cumparate din afara si aduse in tara. Retine de asemenea, ca un magazin care vinde orice produs, trebuie sa emita o factura. Emiterea facturii inseamna in principiu un plus de 24% fata de pretul de achizitie.
Cu alte cuvinte, pe Okazii gasesti telefoane noi, care nu dispun de factura resepctiva. Telefonul pe care l-ai vazut tu probabil nu are factura. Daca ar fi avut, atunci ai fi platit 2000*1, 24 = 2480 RON.

Avantajul Okazii este acela ca poti verifica daca vanzatorul are calificative. Sunt unii care au sute de calificative, ceea ce inseamna ca si altii au mai cumparat de la ei si nu si-au luat teapa. Iti recomand ca inainte sa comanzi un produs de pe Okazii sa te uiti la calificative si mai ales daca acel vanzator a mai vandut si catre altii produsul pe care-l vrei tu. Pentru iPhone 5S, iti recomand fara ezitare: http://www.okazii.ro/......a158309550
http://www.okazii.ro/......a156008151