| Anon03 a întrebat:

In primul rand un nan nou fericit!
bun deci am o mica nedumerire, vreau sa-mi comand pc-ul acesta (precizez este din Italia insa este evident): http://www.amazon.it/......ref=sr_1_4 ie=UTF8&qid=1420144849&sr=8-4&keywords=vibox
Intrebarea pe care o am este daca stie cineva cat ar costa transportul din ilatila pana in Romania+ daca mai nou s-a bagat taxa la vama eu stiam ca pentru calculatoare este o taxa. Eu vreau de la voi sa imi ziceti pretul transportului si daca este vreo taxa la vama si nu vreau raspunsuri aiurea! multumesc anticipat si astept raspunsuri rapide!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu cat costa transportul dar vama nu este in UE.

| Anon03 explică (pentru Salontanul):

Nu stiu daca ai citit cum trebuia dar mu am intrebat unde este vama si ue inseamna uniunea europeana si scuze ca iti zic dar vama va fi in uniunea europeana adica in Romania

| Salontanul a răspuns (pentru Anon03):

Daca ma jignesti ( Nu stiu daca ai citit cum trebuia ) o sa te jignesc si eu: e prea greu pentru tine sa pricepi ca nu exista vama si nici taxa vamala? Exista taxa transport si gata. Si sa stii ca eu stiu bine ce inseamna UE ca am cu circa 40 de ani mai mult de cat tine. Si acum sa-ti citez din regulamentu vamal: "Taxele vamale se datorează numai în situaţia în care mărfurile comandate de dvs. provin din afara Comunităţii Europene.
· Nu se acordă scutiri de la plata taxelor vamale, TVA şi accize pentru următoarele categorii de bunuri:
a) produse alcoolice;
b) parfumuri şi ape de toaletă;
c) tutun şi produse din tutun."
Daca ma mai jignesti o data te blochez.

| Anon03 explică (pentru Salontanul):

big grin 1. nici nu te-am jignit si 2. acuma am inteles pentru ca tu nu ai spus cum trebia in finne mersi

| Salontanul a răspuns (pentru Anon03):

Adica tot eu sunt vinovat ca dupa ce-mi spui ca n-am citit cum trebuie! Tu ai probleme de sanatate? De fapt se si vede. Unu care-si pune numele "bossu1242" ce poti sa-i ceri?! Mai scrie si cu litera mica. Nu stie ca substantivele proprii se scriu cu litera mare dar isi pune ochelari de soare in poza ca sa se dea mare. Eu n-am spus cum trebuia? Trebuia sa-ti raspund cum vrei tu sau cum scrie legea? Sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca doctorii nu te mai fac bine!