| anonim_4396 a întrebat:

Intentionez sa cumpar o pereche de adidas superstar : https://www.fashiondays.ro/......p107077-2/

Mi-am masurat talpa si am 26.6 cm la degetul cel mai mare (cu ciorapi subtiri)
Am zis sa adaug 0.5 cm pentru comfort si a dat 27.1 cm

Am vazut pe undeva ca la adidas originals la 27 cm corespunde marimea 42 2/3, iar la 27.5 cm este 43 1/3

Acum va intreb, ce marime credeti ca mi-ar veni potrivi cel mai bine? Nu vreau sa imi ramana mici prea curand

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ionut2019 a răspuns:

Salut. Si eu folosesc de la adidas original, papuci. Marimile nu corespund. Cu toate ca am probat in magazin si eu port 42. Iti recomand ca cand mergi la un mall sa probezi acolo o pereche iar apoi sa comanzi de pe net cu marimea corespunzatoare. De regula eu asa fac. Imi place o pereche, ok, merg la un magazin care il are si probez acolo. Intrebarea urmatoare este ce facem cand magazinul nu are produsul? Solutia este sa gasesti un model apropiat, asemanator cu produsul pe care vrei sa il cumperi.
Eu de regula port numarul 42. De la original imi sunt bune doar numarul 43. Asa am nimerit de fiecare data. Magazinul e aproape si pot oricand sa probez daca e un produs care sa imi placa. Sper ca te-am ajutat sa poti lua o decizie. Zi buna

| regelesexului69 a răspuns (pentru Ionut2019):

Multumesc, ai idee daca ii pot gasi in mall Park lake Bucuresti?

2 răspunsuri:
| eduardmihai24 a răspuns:

Eu de aici cumpar http://tiny.cc/u8op5y