| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

Mie mi s-a f***t subwooferul acu cateva zile. Daca voi cumpara un tub de bass (de exemplu cele pentru masini) va avea vreo problema? Se va auzi bassul? Are imput pentru calculator? Se aude bine? Vreau sa stiu cum se aude daca il conectez la calculator. Daca puteti sa-mi dati un link de unde pot cumpara un subwoofer ieftin [pana in 100 de lei] as fi foarte multumit!

2 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Daca vrei sa cumperi de masina trebuie sa iei activ( cu amplificare incorporata ), dar nu te sfatuiesc sa bagi subwoofer auto in casa pentru ca se va auzii super prost, sunt facute pentru masina, doar atat. mai bine incearca sa-l repari pe ala stricat, ce s-a ars la el, daca ai ars difuzorul schimbal, sau iti iei alt sistem mai ieftin.

| castravete1 a răspuns:

Subwoofer-ele sunt de doua feluri Active si Pasive. cele active au incorporat in ele un amplificator, iar cele pasive au nevoie de un amlificator de ex.statie auto sau o statie de camere. daca o sa cumperi un subwoofer activ o sa aiba input pentru pc.sh o sa se auda bassu. daca cumperi un subwoofer pasiv no sa aiba input pentru pc.sh o sa mai ai nevoie sh de un amplificator ca sa se auda.dar acum mai exact, tu ce ai avut pana acum?