| Vlad231 a întrebat:

Recent voiam sa îmi cumpăr de pe eMag Procesorul AMD Ryzen 5 1600X 3. 6GHz căci era 650 de lei iar pe PC GARAGE 1100. Acum procesorul de la Emag s-a scumpit iar alte site-uri de încredere nu prea mai găsesc.

Știe cineva un site legit care are in stoc acest component?

10 răspunsuri:
| Vlad231 explică (pentru Simpatic):

Am auzit că se plâng multi oameni de acest site. Multi spun că au primit produse defecte. Nu știu ce să zic

| aXy99 a răspuns (pentru Vlad231):

Le returnezi daca sunt defecte. Ia-ti AMD Ryzen 2600 de pe pc garage, e mai bun si consuma mai putin decat 1600x (unde pui ca e si mai nou) si e cam acelasi pret. Eu am dat cu 200 de lei mai mult pe el...

| Salontanul a răspuns (pentru Vlad231):

Se plang doar prostii. Acel magazin nu fabrica el procesoare. Le cumpara de la producator. Este o aiureala! Eu cumpar de ani de zile de la ei.

| Vanesa87 a răspuns:

In primul rand eMAG nu este de incredere asta ti-o garantez cu certitudine, 40% din produse sunt valabile restul sunt mizeri de pe la alti, am lucrat la ei acum ceva timp si iti pot spune cert ca eMAG a decazut si mai mult decat era atunci.

| aXy99 a răspuns (pentru Vanesa87):

Daca vei cumpara de la eMAG si nu de la parteneri nu vei avea probleme.

| Vanesa87 a răspuns (pentru aXy99):

Am lucrat in administratie, nu vanzari de aceea mi-am permis sa spun acest lucru, nu fac antireclama dar stiu exact ce se petrece

| aXy99 a răspuns (pentru Vanesa87):

Ce se petrece mai exact?

| Vanesa87 a răspuns (pentru aXy99):

Important este ca nu recomand, ce se petrece? hmm sa zicem doar ca multi habar nu au ce cumpara, exemplu produsele din retur, produse care sau rambursat integral suma dupa ce au fost duse in service si nu sau mai putut repara, sunt cazuri in care cumperi un telefon nou facut din alte 4 de la retururii