| bogdan13513513 a întrebat:

Salut repede ajutor! Am montat un procesor cu un cooler și acum îmi scrie no signal Vreau să precizez că a fost montat 100% corect repede ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai montat corect procesorul, poate i-ai indoit vreun picior.
Desfa-l si verifica daca TOATE picioarele sunt perfect aliniate!
De asemenea, mare grija sa introduci complet si usor procesorul in socket!
Si, nu in ultimul rand, atentie mare la calitatea pastei termoconductoare si modul de aplicare!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ai uitat sa montezi cablul video.

| Jameson a răspuns:

Pai din moment ce nu merge nu este 100% in regula sau corect. Verifica inca o data si verifica compatibilitatea in caz ca ai schimbat procesorul cu altul mai performant.

| bogdan13513513 explică (pentru Bula):

A venit montată pe cooler