| IDontAcceptPresent a întrebat:

Buna TPU.
Sunt foarte speriat deoarece eu mi-am vandut laptopul si mi-am cumparat un pc cu ultimii bani ramasi...
Azi am montat un cooler pentru procesor si mi-a luat ceva timp sa il montez,scoteam sisi bagam piciorusele de mai multe ori, am schimbat pasta la procesor, etc.Cand sa aprind pc-ul, surpriza nu se aprinde deloc.Nu da niciun semn de viata.Ce poate fi? Mentionez ca pana acum am mai testat acest cooler pe care l-am montat dar nu era pus corect caci tot se incalzea procesorul.Ce s-o fi stricat la el asa dintr-o data doar ca am montat un amarat dr cooler?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi ce crezi? procesorul desigur.

| Bernardus a răspuns:

Uita-te atent sa vezi daca nu cumva e vreun cablu debla sursa deconectat, sau daca nu cumva ai uitat intrerupatorul de la sursa oprit. De obicei daca se strica procesorul, din cate stiu eu PC-ul de deschide in BIOS, sau macar da un semn de viata, nu apesi pe power si nu se intampla nimic