| radumihai392700 a întrebat:

Salut! Revin cu actualizare la aventura mea cu Elefant. (Context: am pus nr de telefon gresit la o comanda online platita cu cardul). Am sunat la Elefant si i-am tugat sa se schimbe telefonul, au zis ca da ca il schimba. Bun, am primit un AWB care nu mergea bagat in aplicatia Cargus. In seara asta am zis sa verific si eu care e treaba, daca AWB-ul merge. Uimitor, a mers, dar am vazut ca s-a incercat livrarea, nefiind acasa si numarul gresit, mi-au spus ca datele de livrare sunt gresite si ca acum este in sediul cargus. Exista ceva solutii?

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Și ce greu e sa mergi la sediu sa îl ridici personal...

| VoidEternal a răspuns:

Suna la Cargus, da-le awb-ul si numărul corect de telefon și programează o alta livrare sau ridica-l de la sediu.

Awb-ul nu merge căutat decât în principiu a doua zi după ce l-ai primit tu. Inițial se generează în depozitul magazinului online și intră în baza de date a curierului după ce este preluat și ajunge in hubul curierului.