| anonim_4396 a întrebat:

Acum ca vin sarbatorile as vrea sa imi cumpar niste petarde. As putea sa cumpar ca in anii precedenti dar vreau sa fac o schimbare anul asta, vreo sa fie mai special. De 5 ani tot cumpar petarde de la o persoane ce detine doar petarde de 1 foc si de 3 focuri, si sunt scumpe pentru ce iti ofera. un pachet piccolo e 3 lei. Iar unul de 3 focuri are 10 petarde si costa 5 lei. Daca stiti o persoane ce vinde asa ceva in Bucuresti, Sector 3 va rog spuneti-mi. Sau cel mai bine ar fi un site de unde sa comand dar sa nu trebuiasca sa cumpar de 200-300 lei, pentru ca m-am uitat si eu si majoritatea spun "Minim 200 lei comanda". Iar eu vreau sa cumpar de maxim 40-50 lei...

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eu am renuntat la petarde ca nu se gasesc, de vo 2 ani dau cu grenade.

| Clorox a răspuns:

Sunt ilegale, iti dai seama ca nu gasesti aici, nimeni nu-ti spune pe acest site!
Cauta prin cartierwinking

| popa07ady a răspuns:

Sunt ilegale.

| CreepOrange2 a răspuns (pentru popa07ady):

Ahm, da si? No ***, Sherlock. Bine ai venit in Romania. Toata lumea stie ca sunt ilegale, eu am intrebat altceva. Daca esti total paralel si deviat subiectului de ce mai comentezi?

| suntserios a răspuns (pentru CreepOrange2):

S-a gandit omul sa iti faca un bine si sa te scuteasa de o amenda de cateva mii de lei... pe care speram cu totii sa o primesti.

in alt ordine de idei sigur gasesti petarde prin piete pe la alti binefacatori pe care ii doar in c.ur ca sunt ilegale.

| popa07ady a răspuns (pentru CreepOrange2):

Nu sunt in RO dar poate te vad pe la pro-tv.

| CreepOrange2 a răspuns (pentru suntserios):

Chiar atat de frustrat esti? Nu ai nimic altceva de facut? Nu stiu cum esti userul anului, sau campionul zilei, pentru ca te duci la orice intrebare si te comporti ca un penibil. Nu am chef sa imi faci aceeasi chestie, sper sa arzi pe rug. Sa inteleg ca tu nu folosesti deoarece sunt ilegale? Nu ai avut copilarie? Traiesti intr-o pestera?

| suntserios a răspuns (pentru CreepOrange2):

Cand eram eu copil erau legale...