| voxis12 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa-mi cumpar niste componente pentru PC-ul meu si vreau sa stiu daca pot sa le cumpar eu legal sau trebuie un parinte?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa le cumperi si singur, n-ai nevoie de parinte sau alt insotitor.

| dorikut a răspuns:

Poți să-ți comanzi piesele online (eu îți recomand www.emag.ro ).

Pentru plasarea comenzii ai nevoie doar de nume, adresă și un număr de telefon, iar curierul îți va cere cel mult seria de buletin (pe care l-ai primit deja, la 14 ani).

| levitht a răspuns:

Nu trebuie parinte deoarece nu semnezi vreun contract

| Costin_Stefan_M._1999 a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat un parinte, te poti duce in obor unde este un magazin pentru componente