| SnoopyRo a întrebat:

am comandat pe 14.11. 2020 niste casti de la eMAG, acolo spunea ca o sa vina marti sau miercuri livrarea, dar azi, luni fiind, m-a sunat curierul. O data ce nu a venit in data stabilita, o sa mai vina sau dau iar comanda? Imi e frică ca daca dau comanda iar o sa imi vina de 2 ori, ca acolo scrie la fel (ca o sa vina pe 17-18 noiembrie)

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai a venit azi sau nu a venit pana la urma?
normal ca daca mai dai odata o comanda iti mai vine inca un produs

| sierra1 a răspuns:

Vine dar... mai durează mami

https://www.youtube.com/watch?v=97HFn9kqKWE

| Furnicuta000 a răspuns:

Stai ca nu se intelege. Te-a sunat curierul ca sa iti livreze pachetul sau de ce te-a sunat?

| Sekim a răspuns:

E perioada de dupa Black Friday, normal ca dureaza. In plus, firmele de curierat sunt mereu pline cu comenzi si ei livreaza produsul, depinde de curierat totul. Daca scrie ca produsul a fost dat la firma de curierat atunci pur si simplu astepti. Nu va inteleg gandirea absolut deloc.

| florin926481f a răspuns:

Sa inteleg ca te a sunat curierul ca vine si nu a mai venit.
Nu te ai exprimat bine, ma intreb daca tu intelegi ce ai scris.

| Batmanel a răspuns:

Daca te-a sunat curierul inseamna ca te cauta daca esti acasa si nu ai fost. Nu pachetele nu sunt trimise inapoi la magazin daca nu il iei la primul minut, normal te mai cauta o zi doua consecutive si daca nici atunci nu esti acasa te vor anunta ca ai coletul la depozit, unde va sta pana in 30 zile sa il ridici personal.