| AnDrEi12365 a întrebat:

Am comandat un ceas de pe aliexpress, iar pe site-ul postei romane scrie ca este avizat

(12.10.2020 12:00 Programat pentru predare incepand cu aceasta data - Oficiul Postal Bucuresti 6
Program de functionare - Oficiul Postal Bucuresti 6:
L-V: 08:00-19:30; S: 09:30-13:00 Program vamă
Luni, Miercuri, Vineri: 08:00-16:00; Marti si Joi: 10:30 - 18:30)

Eu trebuie sa ma duc la posta din localitatea mea sau la posta vamala? Se percep taxe?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te duci la OP 6 Bucuresti. Le arati cit ai platit, daca e pana in 10 EUR nu platesti nimic. Daca e, atunci TVA + 8 RON.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa primesti aviz in cutia postala si cu acel aviz mergi la poșta din localitatea si sectorul tau si ridici ceasul, taxe vei plătii la posta o sa i ti zică fetele alea de la ghișeu

| AnDrEi12365 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai da, dar va veni la posta mea ceasul, sau trebuie sa ma duc In Bucuresti la posta vamala?