| asdasd2323 a întrebat:

Ce inseamna la posta romana "Programat pentru predare incepand cu aceasta data - Oficiul postal x..."? Azi dimineata imi zicea "Predat la factor"...

Este un colet din Anglia la care am platit transport la domiciliu, insa pe trackingul de la Royal Mail imi zice ca ar fi fost incercata livrarea "Delivery Attempted", lucru care este o minciuna pentru ca am fost toata ziua acasa. Daca ma pune sa ma duc la oficiu postal ce sa fac? Nu am eu timp de asa ceva si am mai si platit transport acasa...

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Nu ai ce face, asta e posta romana, e invatare de minte! Probabil te-au sunat o data, ceea ce prea putin cred, dar nu asta conteaza iar daca cumva nu ai avut semnal sau ceva, ei nu mai insista, trebuie sa mergi tu dupa colet iar daca nu mergi il trimit inapoi!
Deci daca tu nu ai timp trimiti pe cineva cu buletinul tau!