| Cyberrain a întrebat:

Am dat comanda de un telefon de pe eMAG, dar coletul a intarziat o saptamana si de cand am dat comanda si pana acum m-am razgandit si acum vreau alt telefon, nu am stiut ce sa fac cand m-a sunat curierul si i-am zis ca sunt plecat din localitate si ca nu stiu cand o sa vin, i-am spus ca poate o sa trec eu pe la firma lor pentru a ridica coletul (un prieten mi-a zis ca a facut la fel si ca nu s-a mai dus si nu i-a mai zis nimic). Ce se poate intampla? Dau fuda celui care ma ajuta mai mult!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti refuza coletul. Ai dreptul legal in 15 zile de la emiterea facturii. Magazinul are o perioada de 30 zile stabilita de el. Poti sa suni la magazin si sa spui ca te-ai razgandit si ca-l vrei pe altul.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poti refuza coletul, chiar daca ai facut comanda.Adica nu primesti comanda, nu ii dai banii curierului si se intoarce comanda inapoi.Eu am facut asa si nu am avut nicio problema.

| iwefgOficiall a răspuns:

Poti sa suni la eMAG sa anulezi comanda eu asa am facut acum o luna.