| xPaul001 a întrebat:

Vreau sa anulez o comanda de pe eMAG, fara sa sun la ei, pot sa fac asta trimitand un email sau cv? Am nevoie repede de un raspuns! Fuda celui care ma ajuta cel mai mult!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e asa de greu sa dai un telefon si sa anulezi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Azi fiind duminică evident nu poti face nimic decat sa te relaxezi e weekend, sunt inchise magazinele, dar mîine fiind Luni vor lucra oamenii, suni frumos la Emag si le spui cine esti si ca vrei sa anulezi o comandă, Ei o sa i ti spună care sunt pasii necesari spre anulare. O duminică frumoasă.

| Alexul99 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Telefonul lor de suport este 24/7, adica se lucreaza si duminica.
Daca nu cunosti, nu da raspunsuri eronate.

| Alexul99 a răspuns:

Faci asta direct de pe site. Iti faci un cont, adaugi produsul dorit in cos, dupa te duci la cos si trimiti comanda, completezi datele si cam asta a fost.
Urmeaza sa te sune curierul cand iti ajunge comanda, ceea ce nu ar trebui sa dureze mai mult de 24 sau 48 de ore

Răspuns utilizator avertizat
| D3I3 a răspuns (pentru Alexul99):

Vorbește despre anulare de comandă, nu despre comandare.

| Alexul99 a răspuns (pentru Alexul99):

Scuze, am citit eu gresit, din cate imi aduc eu aminte atunci cand aveam o comanda in desfasurare exista un buton de `anulare comanda` sau ceva de genul pe acolo, la comenzi.
Daca nu gasesti poti sa suni la ei, sigur o sa te ajute, plus ca au suport 24/7
Telefon fix*:021 200.52.00
Telefon mobil*:0722.25.00.00
Nu iti recomand prin email, fiindca si eu astept de o saptamana sa mi se raspunda la un email de la ei, si nici pana in ziua de azi nu au facut-o, asa ca la fel am facut si eu, am sunat.

| Alexul99 a răspuns:

Din cate vezi m-am corectat, nu e nevoie sa iti folosesti spiritul de turma, am vazut ca mi-a spus unu`, e suficient.