| rumi36 a întrebat:

Salut TPU
Am dat comanda pe shein si nu mai vreau pachetul dar nu vreau sa platesc returul.
Daca nu-i raspund curierului sau îi spun sa returneze mai trebuie sa platesc returul?
Cum as putea recupera banii?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Returul nu se plăteștelaughing

| rumi36 explică (pentru Frank51):

Pe shein se plateste

| Frank51 a răspuns (pentru rumi36):

Nu este legal. Am cel puțin 30 de retururi la activ, legea zice că vânzătorul este obligat să plătească costul transportului retur.

| suntserios a răspuns (pentru rumi36):

Oricum o sa il platesti.
Chiar daca refuzi coletul si ajunge la ei pare ca politica lor sa opreasca banii pe costul de return din refund. Cel putin asa scrie pe site