| Mirunamatei6 a întrebat:

Bună! Am făcut o comanda și nu vreau sa o mai iau. Cum procedez? Ii spun curierului ca vreau s-o anulez? Trebuie sa ii plătesc ceva curierului? (Va veni prin Fan)
Pe site ul de pe care am făcut comanda scrie ca,,puteți refuza comanda când curierul o sa va contacteze,iar în data ce va veni înapoi la noi, va vom contacta pentru a stabili o  RAMBURSARE COMPLETA,,
Ce inseamna,, rambursare completa,,?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Rambursarea completa reprezinta datul de bani inapoi catre tine... :X Tragic cum unii habar nu aveti ce e aia rambursare. P.S. In cel mai rau caz, vei avea de platit costurile transportului. Ai platit deja si produsul si transportul?

| AdrianaBacescu a răspuns:

Adică să îi plătesc ceva curierului.

| Dolila a răspuns:

Nu mai dați comenzi dacă nu aveți cu ce să le plătiți!

| vladg25 a răspuns:

Daca te va suna curierul pentru a-ti livra comanda, raspunzi si ii spui frumos ca nu mai doresti coletul. El il va duce inapoi la sediu si de acolo va pleca inapoi distribuitor. Rambursarea completa inseamna ca banii iti vor fi returnati in cazul in care ai platit cu cardul.

| Andrei78901 a răspuns:

Cand te suna curierul zici ca nu mai vrei sa iei coletul. Curierul o sa l ramburseze si ramburusl va fi supotat de catre expeditor. Practic i ai facut o gaura aluia de pe care site a dat comanda. Totusi trebui sa te gandesti mai bine inainte sa plasezi comanda daca vrei produsul respectiv.