| mrBean008 a întrebat:

Vreau sa trimit un colet prin fancourier. obiectul X a fost impachetat intr-o cutie de papuci si apoi cutia a fost sigilata cu scotch.eu sunt din vaslui.care sunt urmatorii pasi pentru a trimite comanda?(cum iau legatura cu curierul? cum ii dau pachetul? ce trebuie sa completez?) + ii pot zice curierului sa lase cumparatorul sa desfaca pachetul pentru a se uita la marfa si pentru a o testa,iar in cazul in care nu este multumit, sa o returneze?

1 răspuns:
| andreutz a răspuns:

Urmatorul pas este sa te duci la curier, la ei la sediu. acolo o sa le dai datele tale si ale cumparatorului (trebuie sa ai buletinul la tine). Si nu, nu se mai poate ca respectivul cumparator sa desfaca coletul inainte de plata. Mai demult se putea, acum nu se mai poate.