| ToxicUser a întrebat:

Am o problemă și vreau sa răspundă doar cei care știu. Am dat retur la două plăcute Ram către eMag și nu am certificatul de garanție îl am online în cont și l-am descărcat în.pdf dar o să primească la retur când ajunge? Aici a fost vina lor pentru ca nu scria tensiunea, fiind UDIMM și la mine este DIMM, le-am specificat care a fost buba și au trimis un curier să le ridice dar încă nu a ajuns. O să le primească, dacă le trimit certificat-ul online, sa vb cu ei? Adică chiar nu stiu și am dat niște bani și nu vreau să-i pierd.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i nici o problema. Ai dreptul legal sa le returnezi in 14 zile, fara nici o explicatie. Magazinul mai acorda si el 16 zile. Deci ai 30 zile sa le returnezi si sa primesti banii intr-un cont bancar. Garantia se afla online si o pot lua si ei dar, oricum, nu le este de folos garantia ta. Ei o sa dea garantia altcuiva.

| Simpatic a răspuns:

Oricum nu ar trebui sa fie vreo problema, pdf sau nu aia constituie garantia, dar alaturi de bonul /factura de achizitie nu?