| EuGuDuS a întrebat:

As vrea sa fac si eu o comanda din america, mai exact de pe nike.com si nu se poate sa fie adus in Romania. Prin ce metoda as putea sa obtin produsul, mai explicit?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca un produs nu poate fi adus de la vanzator in Romania, e necesar sa apelezi la o persoana privata, care are acces in America la produsul respectiv. Il cumpara pentru tine de acolo si ti-l poate trimite in tara (de la persoana fizica la persoana fizica), daca acel obiect nu are interdictie de livrare in tara.

| EuGuDuS explică:

Cum adica persoana privata?