| KanekiMalai a întrebat:

Ca sa îmi fac cont de PayPal trebuie sa am un card de credit?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa ai un card cu care poti plati in exterior. Vorbeste cu cei de la banca.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuei sa ai cont bancar sau credit card, ori amandoua.
In orice caz este obligatoriu ca, macar unul sa-l ai in paypal, altfel contul de paypal nu poate fii activat si folosit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e obligatoriu card bancar sau cant bancar. Eu am paypal de doi ani fara sa bag card sau cont bancar. Se ataseaza card sau cont bancar numai atunci cand vrei sa scoti banii, sa ii ai in mana. Contul paypal este activ oricand si poti face cumparaturi on line.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce fel de Paypal ai tu, si daca-l folosesti, dar eu fac tranzactii saptamanale prin Paypal si practic nu l-as putea folosii daca nu ar exista atasat contul bancar de el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce cont bancar ai, cand paypall nu accepta decat conturi din banci americane? https://www.paypal.com/ro/webapps/mpp/home

Nu am atasat niciun cont sau card bancar si nu e nicio problema. Nu mai in cazul in care vreau sascot bani in mana atunci atasez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ah! Trebuie cont bancar numai in cazul in carevrei sa incarci contul paypall din card. Dar eu il folosesc pentru castiguri din internet. Intr-un fel ai dreptate, nu poti incarca un cont paypall daca nu ai atasat un card. Eu din cate am vazut nu accepta conturi bancare din Romania, ci numai carduri de credit de la diferite banci. Rectific, eu folosesc contul paypal numai pentru castiguri din internet.

| mihai69 a răspuns:

Nu e musai card de credit, dar un cont tot trebuie să ai. Și e nevoie și de câțiva euro în acela - pentru a putea confirma contul PayPal, se va face o tranzacție de vreo 5 € (dacă țin bine minte), pe care îi primești înapoi ulterior, după ce introduci un cod care corespunde tranzacției de la bancă.
Numai că, pentru a reprimi banii de la ei, le plătești un comision. laughing
Așadar, eu unul am ales să îi donez pentru wikipedia - așa că ei nu și-au luat comisionul, iar eu am făcut o faptă bună.
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie neaparat card bancar daca nu vrei sa scoti banii. Eu am cont paypal fara sa adaug un card bancar. Fara card bancar atasat poti cumpara on line ce doresti, daca acel magazin accepta paypal.