| Zuzumilk26 a întrebat:

Cablurile USB C din China sunt bune?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, sunt bune.
Am comandat eu ceva cablu cu mufa d-aia care o lasi pe telefon si se contecteaza prin magneti intre ele, si sunt ferm multumit de el.
Bine, am comandat doua cabluri, unul de 1m, pentru masina, si unul de 2m.
Iar avand in vedere conectorul magnetic, nu mai am probleme cum aveam odinioara, cu defectarea slotului, nu mai pierd timpul cu bagatul mufei.
Bine, daca e sa intru in detalii, mi-am scapat odata telefonul, si a cazut fix in conectorul pentru incarcator, dar din fericire mai aveam unul ramas de la celalt cablu.
Si sincer, pentru 10 lei bucata, sau ceva de genul, cat m-a ajuns, a meritat sa astept.
Mai cumparasem in trecut cabluri din comert de la noi, tot la fel de ieftine, dar dupa un timp, deja nu mai incarcau cum trebuie, sau se strica mufa.
Prin modelul meu de cablu pot transfera si date, nu doar sa incarc telefonul, si sa nu mai spun ca suporta si incarcare rapida.
https://www.aliexpress.com/......89963.html

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Iesi mai bine daca iei unul din magazin si nu stai 2000 de ani pana ajung.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Iesi mai bine daca vrei sa dai de 10 ori mai mult, bineinteles. Ajunsul e datorita conducerii inapte a postei si a vamii de la primiri internationale, nu datorita chinezilor. Fix astazi am ridicat de la posta doua cabluri USB-C, de 25 cm fiecare, in unghi drept si cu protectie textila. Costul a fost de 8.28 RON, ambele, transport inclus in pret. Am facut comanda pe 18 august, pe 22 au plecat din China, in maxim o saptamana a ajuns in tara, si de atunci a stat la coada... P.S. Bineinteles ca as mai face o data fix acelasi lucru, in loc sa dau 20 RON/bucata sau mai mult la noi. Ceva de genul asta - https://brandgsm.ro/cablu-type-c-mcdodo-glory-series-black-5a-unghi-90-1m

| Wr3nch a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De acord cu factorul pret, dar asta merge doar daca nu ai nevoie urgenta de el. Ca doar nu o sa stai 2 luni cand se rupe cablul cu care incarci telefonul laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Pai cand iti vine telefonul nou-nout comanzi frumos si macar un cablu de la chinej, simplu! Eu la al meu am vreo trei carcase, trei cabluri USB, si doua incarcatoare. Asta pe linga alea originale. Si pe toate am dat vreo 60-70 RON. Daca le luam de la noi, treceam de 300 RON lejer.

| Frank51 a răspuns:

Toate sunt facute in china, diferenta este de manufacturer, unii le fac mai de calitate altii nu.