| MihaelaDart a întrebat:

Cunoasteti site-uri franceze, belgiene ori olandeze cu haine si incaltaminte pentru a comanda online? Nu doresc genul site-urilor de bonprix.ro care sunt facute pentru Romania... cele care sunt pentru tara respectiva.

Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauti pe net in engleza belgian - french clothes and shoes shop dar mai usor e sa cumperi din amazon.co.uk, au chestii bune

| MihaelaDart explică (pentru mgtow):

Nu doresc pe amazonul din Anglia. asa puteam si eu sa caut, vreau site-uri sigure de unde au mai comandat alti, nu orice site pe care-l vad pe net si sa am probleme cu cardul bancar, nu se stie niciodata (am patit-o o data si nu mai vreau sa experimentez a doua oara). Vreau sa merg la sigur, nu pe "pipaite". Doresc din aceste tari, ca mi se par mai interesante ca stil fata de cum il au germanii (locuiesc la nemti). Francezii, belgienii ori olandezii au un stil de imbracaminte mai romantic, cu gust. Nemtii mi se par cam un stil imbratranit nu e vorba de pret, ci de stilul lor aparte.

| mgtow a răspuns (pentru MihaelaDart):

Eu am avut o descarcare la amazon UK si e imensa firma sant seriosi dar daca faci conversia din euro in lire costa mai mult

| MihaelaDart explică (pentru mgtow):

Stiu ca-s seriosi, nu am zis ca nu sunt. Am comandat in alti ani si pe amazonul englezesc si cel american, cat si in prezent de pe cel nemtesc. Daca se poate si in afara amazonului. Oricum multumesc pentru ajutor. Nu e vorba de preturi, ci de stilul de imbracaminte. Englezii adopta mai mult stilul office, mai serios, francezii/belgienii mai romantic, nemtii mai imbatraniti laughing, poti face o idee uitandu-te la google imagini sa vezi cum sunt. Nu ma omor de stilul vestimentar al englezilor.
Cand am fost in Belgia in vara, m-am inragostit de stilul lor vestimentar, fie ca tineretul ori varsta a treia se imbraca cu gust, e greu sa-ti explic pentru a intelege happy.

| TheQueen1 a răspuns:

Second hand

| MihaelaDart explică (pentru TheQueen1):

Sincer nu mi-e rusine sa o spun, ca am luat de multe ori de acolo, dar nu doresc de data asta second hand, ci le doresc noi.winking