| NemNUZ a întrebat:

daca vreau sa fac schimb cu cineva de pe okazii, adica el imi trimite un telefon si eu ii trimit un alt telefon si diferenta o suma de bani, cum pot face?

Răspuns Câştigător
| 000MadMAX000 a răspuns:

Eu zic sa nu faci treaba asta,ca nu poti sa stii,rar gasesti oameni de incredere,dar daca tot tii sa faci asta,trimiti prin curier cu verificare colet(la fan curier) si ceri ramburs coletul lui tot cu verificare,sa il verifice curierul sa vada daca e ce doresti tu in el, sau sa trimita el primul si sa faci tu asta, cum va intelegeti voi, si asa facii, pui cu verificare colet telefonul si banii si ceri ramburs coletul lui care sa contina telefonul ala.

2 răspunsuri:
| JulyStorm a răspuns:

NU mai exista de f mult timp verificare colet la nici o firma de curierat, datorita faptului ca s-au facut niste mari magarii. Multi vorbesc doar sa nu taca.
Anyway, s-au dat multe tepe asa. Daca tot vrei sa schimbi telefonul cu altcineva, cauta o persoana din aceeasi localitate, sa va puteti intalni si sa le verificati live. Nici asa nu esti sigur ca nu iti iei teapa, dar sansele scad considerabil.

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Okazii.ro reprezinta o platforma de tranzactionare cu ajutorul careia se pot incheia tranzactii de vanzare. Schimburile exclusive nu sunt permise in cadrul site-ului.

In cazul care decideti sa va orientati catre alte produse din cadrul site-ului si doriti sa le achizitionati, Okazii.ro recomanda tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzatorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro. Principalul avantaj al acestui serviciu este protectia sporita a cumparatorului prin garantarea primirii produsului descris pe site. In caz contrar, utilizatorul poate solicita returnarea articolului în termen de 3 zile lucratoare de la primirea acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produselor achizitionate prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata intr-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca in acest interval cumparatorul nu reclama conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.

Un utilizator mai poate alege si primirea articolului cumparat prin Predare personala sau la punctul de livrare Okazii.ro din cadrul Magazinului Domo aflat in incinta Baneasa Shopping City, Bucuresti. Astfel se asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit si tranzactia se incheie numai daca articolul corespunde calitatii si caracteristicilor pe care vanzatorul le-a furnizat in anunt.

De asemenea, daca aveti nelamuriri, va puteti adresa colegilor in cadrul echipei de Asistenta Clienti Okazii.ro pe adresa de mail suport@okazii.ro sau la numarul de telefon 0374658344 de luni pana vineri intre orele 9:00-21:00.

O zi placuta,
Okazii.ro