| Canndii a întrebat:

Salut TPU
Joi am făcut o comanda de pe eMAG. Nu trebuia sa ajungă astăzi? Pe site scrie "comanda plasata pe 25.5. 2017". De obicei când comandam ceva ajungea in 2-3 zile. Ce s-a întâmplat?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Probabil din pricina ca joi a fost sarbatoare.

| vLooM a răspuns:

O sa ajunga in 2-3 zile ( lucratoare ) adica o sa-ti vina luni-marti.

Si eu am facut comanda de un telefon si mi-a venit peste 2 zile dimineata.

| 1918 a răspuns:

Salut

Iti dau ei sms in ziua in care o sa fie livrata. Daca nu azi, atunci luni-marti.
Au produse bune dar livrarea lasa de dorit.

| 1918 a răspuns (pentru 1918):

Revin. Duminica nu se fac livrari.

| SilviaPunct a răspuns:

2-3 zile se refera la zile lucratoare.

| BogdanDavidZ a răspuns:

Nu a venit pentru ca sambata si duminica nu se prea lucra, o sa iti vina maine mai mult ca sigur. Nu prea avea cum sa iti vina intr-o zi