| Georgian131995 a întrebat:

nu stiu nimic despre pisici iar pe data de 21 februarie vreau sa-i fac cadou prietenei mele o pisica,

as vrea sa stiu o femela dupa ce naste cat timp trebuie sa stea alaturi de pui? sau de unde as putea sa cumpar un pui cu o saptamana inainte ( neaparat sa fie pui si sa nu aibe nevoie de mama ) ceva pet shop? aveti idei? niste sfaturi ceva cum sa procedez?

2 răspunsuri:
| Capybaraîndepresie321 a răspuns:

Puii ar trebui să stea cu mama lor 6-8 luni, altfel pot să dezvolte un comportament mai agresiv și nu o să stie anumite pucruri dacă îi iei mai devreme de la mama lor. Dacă mai vrei alte informați despre pisici te ascult cu mare drag

| Antochi_Andreea_1995 a răspuns:

Prima data. Oooooowwww :) Si in al doilea rand o pisica isi deschide ochii intr-o saptamana de aceea necesar trebuie sa sta o saptamana la mama ei. Daca o iei dupa o saptamana, chiar daca trebuie hranita de la pisica o poti hrani cu bieronul. Neaparat lapte de vaca, altfel se va imbolnavi. Poti lua pisici de la PetShopp-ul orcarui mall dar daca vrei sa o iei de alt undeva cauta pe OLX! Gasesti tot ce vrei! Am vazut cateva anunturi gratuite! SUCCES!