| fortzalimma7 a întrebat:

Salut TPU! (poate am greșit categoria) Am achiziționat de curând un pistol Airsoft pe arc. Eu il folosesc pe proprietate privata (gradina mea). Sunt șanse sa am controale, probleme cu politia sau alte nebunii?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica cu alte cuvinrte tu i ti faci dreptate singur cu arma? Nu este ok si ar fi bine ca politia sa te viziteze sa i ti confiște acea armă, de ce ai recurs la asa ceva de ce ti ai cumpărat pistol? Daca intră cineva in curttea ta gata il impusti? Trebuie sa apelezi la politie daca cineva străin intră pe proprietatea ta nu sa i ti faci tu singur dreptate nu este ok. Politia sa i ti dea amendă si sa i ti ia pistolul asta trebuie urgent sa se intimple inainte ca sa se ajunga la o crimă.

| zilog a răspuns:

Nu mai stiu care este legea ca intr-o zi ma enervasesm ca exista pistoale serpi reptile crocodili de vanzare pe olx
si apoi au dat o lege ca poti sa iti iei cate pistoale sabii pumnale vrei ca nu mai e problema
ca si asa sunt prea multi oameni pe planeta
cauta ca a fost si la stiri ca nu e bai daca iti cumperi pistoale de pe olx

| RealKing01 a răspuns:

Pai ce ai tu acolo e pistol de jucarie, normal ca daca e politia la tine in zona o sa ai probleme.