| 34679953225 a întrebat:

Cu o replica de airsoft am voie sa trag si pe camp sau doar pe proprietate privata poligon etc.

Răspuns Câştigător
| DanielRadulescu00909 a răspuns:

Numai proprietate privata, sau in cadrul unor jocuri organizate.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal ai voie doar pe proprietatea ta sau in poligon.

| 4ndr33y a răspuns:

Tinand cont a este considerata o jucatie, poti sa tragi oriunde cu ea, cu conditia sa nu o aduci in locurile publice deoarece poate fi confundata cu o arma reala, de asemenea nu ai voie sa tragi in persoane sau animale pentru intri sub incidenta altor legi (deranjarea linistii si ordini publice, agresiune, distrugere sau braconaj/cruzime, daca tragi in animale)