| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Unde pot gasi in Romania US Meal Ready to Eat (MRE)? Am gasit pe ebay sau alte site-uri din afara tarii noastre, dar transportul costa de la 20 de euro/dolari in sus, iar produsul doar 7-8 cel putin.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, traducand ceea ce vrei tu "US Meal ready to eat = inseamna = mancarea gata sa fie mancata, cu alte cuvinte, Fast Food american.
Pai Fast Food american avem si in Romania, la McDonalds, care este pur american!
Mergi al McDonald si cumpara-ti un meniu, ce vrei tu de acolo, ca-s "proaspat" de-congelate, fiind importate din US

| PotatoIoan a răspuns (pentru Violleta2022):

MRE inseamna un pachet care are trebuii sa aiba necesarul pentru o zi pentru a supravietuii. de obicei se folosesc in armata, dar se cumpara si pentru camping sau altceva, Uita te la ''CrazyRussianHacker'' pe Youtube si o sa intelegi

| Adyx50 a răspuns:

Daca prin "US MRE" te referi la ratii militare US... atunci nu se gasesc in Romania decat prin comanda. Poti incerca la un magazin army surplus, depinde in ce oras te afli.