| MihaelaDart a întrebat:

Voi, cei din Romania puteti cumpara de pe magazinul online de pe Facebook? Intreb de curiozitate, caci am citit intr-un articol de asa ceva si nu stiu daca este adevarat sau ba, desi doresc sa stiu de la voi.
Doresc in aceasta vara sa-mi deschid un magazin online pe Facebook cu produse alimentare bio cu livrare din Grecia.

5 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Se poate. E ceva în gen OLX doar că mai controlat.

| MihaelaDart explică (pentru mastadont):

Nu stiu cum este OLX la cumparaturi. Ai dat vreo cumparatura pe Facebook vreodata, de-asta intreb. caci voi plati pe Facebook sa am cateva zile Romania sa apara pagina recomandata. Nu vreau sa platesc aceasta optiune degeaba si sa nu am niciun cumparator. E un risc.

| mastadont a răspuns (pentru MihaelaDart):

Dacă plătești pentru reclamă nu e garantat că o să ai cumpărător ci doar că anunțul tău va fi promovat și vei avea mai mulți utilizatori care îl vor vedea.

| MihaelaDart explică (pentru mastadont):

Ba voi avea, caci de cate ori am platit la alta pagina pe care o am fara a avea magazinul, am avut comenzi garantat. Totul conteaza si ce oferi viitorilor clienti. Stiu bine despre asta, nu sunt la inceput. Eu sunt interesata daca tu care imi raspunsi ai cumparat din magazinul unei pagini de pe Facebook. Asta era si intrebarea.

| mastadont a răspuns (pentru MihaelaDart):

Da. Am cumpărat și am avut o experiență plăcută.