| anonimabr23 a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe Emag si e prima data cand comand ceva online. Ideea e ca vreau sa stiu cand imi vine comanda, dau banii, semnez si imi mai cere buletin ceva?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pe curier il intereseaza doar sa ii dai banii si atat. Nu il intereseaza deloc de tine laughing)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dai banii, îți dă pachetul și aia e. Te pune sa semnezi doar dacă ai făcut plata online.

| Holiday a răspuns:

Poti alege "livrare standard", care dureaza in general 24-72 ore, sau "livrare planificata", caz in care alegi tu ziua si intervalul orar cand sa vina comanda. Daca plata se face la curier nu-ti cere nici un act. Important e sa ai banii pentru plata produsului.

| aimullah123 a răspuns:

Iti vine repede, sunt foarte seriosi. Tu faci comanda pe site, primesti un mesaj si un mail de confirmare. Apoi astepti sa iti vina comanda. In ziua livrarii vei fi contactat de catre curier. Iesi la poarta, iti cere banii si apoi iti da si produsul comandat. Foarte rar se intampla sa te puna sa semnezi. Mie unu mi-a cerut cnp-ul odata, nu mai tin minte ce am comandat si de unde. Nu imi aduc aminte daca era sau nu de la eMAG

| bbnnmm a răspuns:

Vei primi un email sau un mesaj pe telefon cu (,) confirmarea comenzii și în ziua livrării vei primi ori mesaj, ori email ori apel telefonic. De obicei, în 3-4 zile ajunge coletul. Alege să plătești la primirea coletului. În ziua livrării, te va suna când ajunge la adresa ta și îți va da coletul, iar tu achiți. Nu îți cere buletin și nici nu te pune să semnezi.